Na ratunek dłoniom!

PAZNOKCIOWE pogotowie ratunkowe

czyli SPA dla dłoni w wersji od @holachicablog

 

Której części swojego ciała nie lubicie najbardziej? Albo choć trochę chcielibyście ją zmienić, udoskonalić? Na pewno taką macie 🙂 Ja też. Dłonie.

O zgrozo! Odkąd pamiętam nie mogłam ich zaakceptować. Najpierw przez pół życia namiętnie obgryzałam paznokcie i skórki. Nie powiem, smakowały wybornie! Gdy porzuciłam obgryzanie to nie mogłam okiełznać narastających skórek. A odbywało się to z prędkością światła. Do tego te moje pięknie pokrzywione paluszki, w kształcie pulchnych kiełbasek. Wrr…! Na szczęście ten okropny widok mam już za sobą. A Ty, lubisz nadal sobie skubnąć?

Moja historia z wizytami u manicurzystek rozpoczęła się jeszcze w LO. Nadszedł dzień, w którym serduchem zawładnęła miłość – tak wtedy myślałam. Ja głupia! Nieważne, do sedna. Wstyd aż było na randkę się umówić, rękę podać, nawet potajemne „popalanko” rzuciłam – po prostu wstyd z tymi „ogryzkami”. I tak kolejno: pierwsze wycinanie skórek, naklejenie tipsów. Jakoś  poszło! Przez dłuższy moment nawet było z górki. Niestety, nałóg był silniejszy. Ponownie moim hobby stało się OBGRYZANIE!

Gdy już się usamodzielniłam, zaczęłam zarabiać na swoje zachcianki, przerobiłam kilkadziesiąt profesjonalnych (i nie tylko) salonów oraz mistrzyń od żelu i akrylu. Cóż, długo to nie trwało. Materiał albo się nie trzymał na mojej zrujnowanej płytce, albo zwyczajnie pękał. Zdarzało się nawet, że schodził wraz z paznokciem. I tu, chciałabym zaznaczyć, że mam bardzo trudną płytkę do współpracy. Niemalże każda innego kształtu, innej wielkości. Dodatkowo paznokcie rosną mi „ku górze”, więc walczą z ewentualnym przedłużeniem. Mój los jednak się odmienił. Los moich dłoni. Mijają właśnie 3 lata odkąd wpadłam pod cążki wspaniałej młodej damy, która na swoim hobby – dziś zrobiła świetny biznes…

Jak pamiętacie, przeszłam ze Starym przez burzliwy okres – REMONT od A do Z naszego m3. Moje dłonie od dwóch miesięcy wołały o pomstę do nieba. Musiałam podjąć jakieś rozsądne kroki. Podjęła je też ona, zapraszając mnie na wizytę. Osobiste pogotowie ratunkowe 🙂

Spotkałyśmy się wczoraj. W jej domowym zaciszu na zielonej Woli. Już sama okolica i widok z okna na śródmiejską panoramę relaksuje i zapowiada miłe chwile. Nie widziałyśmy się dość dawno. Głównie przez moją niedostępność. Usiadłam. Ona też. Pierwsza myśl, poza tą oczywistą: jak dobrze, że w końcu się mną zajmie – gdzie jest ta młoda dama, która parę lat temu zjawiła się w wielkim mieście w poszukiwaniu szczęścia i kariery?! Siedziała przede mną dorosła kobieta. A co za tym idzie? Odpowiem na końcu.. 🙂

@holachicablog jest moim ulubionym paznokciowym wirtuozem. Dość często  sama sobie maluję paznokcie, szczególnie stopy, ale jeśli chodzi o dłonie – wracam do niej (dosłownie) w dzień i w nocy! Nasza przygoda rozpoczęła się od doprowadzenia moich skórek do stanu bezpiecznego, podczas paru wizyt. Bez krwi, ran i innych boleści. Byłam bardzo zawzięta i zaczęłam z sobą walczyć. Pamiętam jak @holachicablog obiecała, że namaluje mi wakacyjne wzorki, ale tylko wtedy, gdy przestanę obgryzać i zapuszczę paznokcie. Tak się stało. Poczułam, że moje dłonie w jej dłoniach są bezpieczne i tak z dnia na dzień rzuciłam tą straszną pasję.

Dziewczyna pracuje na produktach znanych marek. Szczególnie upodobała sobie te od Indigo, które jak się z biegiem czasu okazało, fantastycznie odpowiada mojej naturalnej płytce. Jest bardzo precyzyjna, dokładna. Taka z niej mała estetka 🙂 Doradzi, wytłumaczy, coś zaproponuje. Ma niesamowite wyczucie stylu u swoich klientek. Czyta każdą z osobna niemalże jak otwartą książkę, dlatego jej propozycje na odbudowę, technikę, kształt czy zdobienie są w 99% trafne. Jest też świetnym barmanem, albo taksówkarzem – umie słuchać, oj umie… Można pod jej okiem stawać się piękniejszą, ale też odurzać bąbelkami i wyrzucać z siebie wszystko co trapi. @holachicablog jest dla mnie fenomenem, dlatego tak bardzo chciałam o niej wspomnieć, napisać. Ci którzy są ze mną na IG od początku, wiedzą, że lubię zarówno polskie produkty jak i wszystko inne co polskie. Dlatego całym serduchem wspieram wszystkie polskie kampanie, nowe przedsiębiorstwa i takie perełki jak @holachicablog Przykro mi widzieć azjatyckie boksy pękające w szwach od klientów, gdzie polskie salony czy małe zakłady stoją puste, a różnica w cenie to często 30 zł.

kolor: NATURAL, cieniowanie: SUGAR – wszystkie użyte produkty podczas całej sesji są marki Indigo

Wracając do początku a zmierzając ku końcowi. Dziewczyny!! Sorry, chłopakom tipsiorów polecać nie będę 🙂 Jeśli obgryzacie paznokcie, ciężko Wam przestać to udajcie się do kosmetyczki i choć minimalnie przedłużcie naturalną płytkę. A przede wszystkim odżywcie ją i zaufajcie specjalistom. Idąc śladem nauk, czerpanych pełnymi garściami od @holachicablog masa nałożona na nasz paznokieć po prostu go usztywnia i chroni tym samym, dając mu rosnąć w naturalny sposób. Dobrze przygotowana płytka do nałożenia masy, nie niszczy się pod jej wpływem, nie narusza struktury. Dodam, a wiem o tym bardzo dobrze – ciężko obgryzać skórki, gdy paznokieć jest wyprofilowany i zalany żelem czy akrylem. Oczywiście, wiem, że i na to znajdą się specjalistki, ale to już wyższa szkoła jazdy. Podczas jednej z wizyt miałam przyjemność „skosztować” proteinowej odżywki w formie bazy, która odbudowała moją płytkę i od tamtej pory wszystko co tworzyła @holachicablog było na mojej naturalnej płytce, a nie na żelowej formie. Co najważniejsze w samych zabiegach paznokciowych? Dłonie przy odpowiednio zadbanych paznokciach stają się po prostu estetyczne, eleganckie. A na co najczęściej zwracamy uwagę podczas pierwszego spotkania? Na dłonie! Nie jest musem przedłużanie, zabawa w owale czy kwadraty, ale sama pielęgnacja. Peeling, maseczka, witaminowe oliwki. Z całego dobrobytu korzystam właśnie tu, u niej, tej młodej damy, która własnymi siłami wstąpiła na warszawski rynek i zawładnęła sercem niejednej kobiety. Tym samym dochodząc do pełnej perfekcji w swym fachu.

Na koniec chciałam wrócić do mojej myśli, co idzie za tą przemianą w dorosłą dziś kobietę? Zrozumiałam, że ewaluowałam razem z nią i jej ciężką pracą. Rozwijałam się dokładnie tak jak ona. Nawet dostrzegam w niej cząstkę siebie. Stałą się bliska memu sercu na tyle, że śmiało mogę stwierdzić, że jestem z niej dumna. Tak samo, jak dumna jestem ze stanu moich dłoni. A tego jak prawidłowo o nie dbać, nauczyłam się właśnie od niej.

Marika! Jestem z Ciebie dumna!

ps

     instagram: @holachicablog

    facebook:  holachica / @pl.holachica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *